Hasło pieniądze albo życie to nie tylko klasyka filmowa, ale też życiowy dylemat wielu z nas. Wydaje nam się bowiem, że musimy podjąć decyzję, wybrać to albo tamto. Oczywiście żyjemy z przeświadczeniem, że istnieje jakiś ściśle określony najlepszy wybór. Sama intuicja podpowiada nam, że powinniśmy wybrać życie. Ale czym ono jest? Dla naszej społeczności i dla nas jako jednostek?

Co ciekawe, mimo że większość z nas deklaruje, że życie jest największą wartością, to przyglądając się temu jak organizujemy się w codzienności trudno odnieść takie wrażenie. Niezbyt często stawiamy na to, co określamy jako życie. Czy w ogóle czujemy czym jest to nasze życie?

Dla sporej części z nas codzienność kręci się głównie wokół pracy, a więc pieniędzy, i jesteśmy w stanie naprawdę wiele poświęcić na tym ołtarzu: zdrowie, rodzinę, przyjaźnie, związki czy pasję. Czy dostrzegamy to na co dzień, czy świadomie rezygnujemy z tych elementów codzienności?

Kłania się tutaj również temat podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Czy to my tak naprawdę dokonujemy wyboru? Jeśli takie mamy wrażenie, to czym się kierujemy, jak wiele naszej motywacji jest w obszarze świadomości? 

Warto też przy okazji przyjrzeć się jak ma się stałość naszych decyzji i dokonanych wyborów do zmienności życia, jego dynamiki i multizłożoności. Czy to tylko nasze pobożne życzenie, czy wierzymy, że to my decydujemy o kształcie życia czy może raczej po cichu tego sobie życzymy?

 

Może więc pora przyjrzeć się czym pieniądz jest sam w sobie dla nas? Jak zarabianie ma się do poczucia ja, moje i moje życie?

Może pora zobaczyć jaką funkcję pełnią pieniądze w naszym życiu? Czy jest to element wizerunku czy może warunek przetrwania? Jeśli tak, czy aby na pewno realny?

I w końcu: jaka jest dynamika przepływu pieniędzy w naszym życiu i jak my się w tym ustawiamy?

 

A to wszystko i tak sprowadza się do podstawowego pytania kim jestem? …

 

 

 

Temu wszystkiemu, jak i innym aspektom naszego życia, codzienności i tożsamości przyjrzymy się podczas najbliższego wykładu.

Zapraszam 30 września do wrocławskiej Fabryki Sensu!

Szczegóły -> TUTAJ

 

________________________

Kurs Wprowadzenie do zen – wystartowały już zapisy na 2020 rok! SPRAWDŹ termin -> tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *