Z radością witamy w ofercie naszej księgarni www.madrosc.pl kolejną publikację Andrzeja Ziółkowskiego! Po niesamowitym i poruszającym albumie „The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum”, któremu towarzyszyły liczne wystawy (przez ostatnie 10 miesięcy w 14 edycji w galeriach i plenerach różnych miast w Polsce), artysta-fotograf wraz z wydawnictwem Boni Libri przekazuje w ręce czytelników drugi tom albumu pod tytułem „Universal Wisdom. Wieczysta mądrość religii świata”. Jest on kolejnym nawiązaniem do książki o. Bede Griffithsa z roku 1994, która była bezpośrednią inspiracją dla „The Inward Moment”.


/

Album jest dostępny TUTAJ.

Tak więc album „Universal Wisdom” to dokończenie dzieła Bede Griffithsa w wydaniu fotograficznym i poza kolejnymi zdjęciami z siedmiu religii Azji – poprzedzonych wprowadzeniami Bede Griffithsa – czytelnik znajdzie w nim obszerne cytaty ze świętych ksiąg tych religii.

Piękne poetyckie przekłady fragmentów hinduskich upaniszad, buddyjskich sutr, tajemniczego Tao Te Ching taoizmu, poezji sufich islamu, hymnów Guru Granth Sahib sikhów, żydowskich ksiąg mądrościowych i przypowieści Nowego Testament stanowią niewyczerpane źródło duchowych inspiracji dla nas, ludzi XXI wieku.

Teksty te przypominają przechowane w wielkich religiach wartości kontemplacji, poczucia sacrum, szacunku dla najwyższego Bóstwa, jedynej Prawdy, Ostatecznej Tajemnicy, które tak naprawdę pozostają do odkrycia w nas samych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *