W ramach fundacyjnego bloga Wszystkojedno.org przeprowadzamy wywiady z inspirującymi osobami. Tym razem po raz pierwszy realizujemy wywiad Video z nauczycielką Non – Duality Patrycją Pruchnik (Nitya). Więc jest to nasz debiut 🙂 Spotkaliśmy się już z Patrycja ponad rok temu po raz pierwszy. Tamten wywiad był na tyle interesujący, ze postanowiliśmy wykorzystać jej pobyt we Wrocławiu na kolejną rozmowę.

Rozmawiamy o wielu bieżących tematach, która nas ostatnio mocno absorbują. Szczególny mocny akcent kładziemy na temat wojny a praktyki (duchowości). Nie omijamy jednak tematów związanych z nurtem Non-Duality, w szczególności spotkań tzw Satsangów.

Poruszamy takie zagadnienia jak:

-Czy to jest właściwy czas na rozpoczęcie praktyki i zainteresowanie tzw. duchowością?
-Czy osadzenie się w praktyce (np non-duality) jest pomocne w doświadczaniu i obchodzeniu się z takimi sytuacjami, kiedy zagrożenie przenika do naszych domów i umysłów?
-Czym jest Satsang i czym różni si od zenowego Sesshin?
-Kiedy jest „dobry” moment na rozpoczęcie praktyki?
-Jaka jest przyszłość duchowości?
-Kto i czego poszukuje w duchowości?

 

Nitya jest darem dla współczesnego zawirowanego świata. Jej bezpośrednie wskazywanie na esencję każdego człowieka odpowiada na wewnętrzną potrzebę dzisiejszych czasów. Dociera do serc tych, którzy pragną się przebudzić, zaznać spełnienia i spokoju umysłu. Na co dzień mieszka w Polsce, jest matką dwójki synów i prowadzi normalne życie. Jej satsang to odpowiedź na wewnętrzne wołanie serc ludzi poszukujących prawdy. W trakcie medytacji dzieli się największą tajemnicą ludzkiego istnienia i zaprasza do wspólnej celebracji wolności.


UWAGA:
Wywiad był przeprowadzony spontanicznie (przepraszamy za jakość dźwięku) w otwartej przestrzeni hotelowej podczas prowadzenia przez Nytię Satsangów we Wrocławiu. Ze względu na problem z głównym mikrofonem użyliśmy rezerwowego zapisu z dyktafonu (od 2-3 minuty poziom dźwięku powinien być już akceptowalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *