O nas

 

Zainteresowanym współczesną duchowością przybliżamy możliwości doświadczania Obecności w codziennym życiu, bez rezygnacji z rodziny, z pracy, z pasji. Podpowiadamy, w jaki sposób  być jednym z tym, co JEST TERAZ.

Inspirujemy Was do odkrywania sensu życia, który wyraża się poprzez jego przeżywanie chwila po chwili i doświadczanie dzień po dniu …

Właścicielem bloga wszystkoJEDNO.org od początku jego istnienia (2016r) jest Fundacja Mądrość Wschodu i Zachodu imienia Willigisa Jägera, obecnie Fundacja Pusta Chmura.

Autorami wpisów są osoby zaangażowane w działalność fundacji w Polsce. Pojawiają się także u nas gościnne wpisy autorów, którym nasza działalność jest bliska.

Kontakt redakcyjny:
Jeśli chciałbyś z nami współpracować, zapraszamy do kontaktu:
agnieszka.bonar[at]jagerfundacja.pl

 

Misja Fundacji

Willigis Jager, benedyktyn, mistrz zen. Założyciel Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu w Polsce i Niemczech

Willigis Jager, benedyktyn, mistrz zen. Założyciel linii zen Pusta Chmura, Niemczech i Hiszpanii.

Podstawą działalności Fundacji jest doświadczenie, że wgląd w istotę rzeczy jest dostępny każdemu człowiekowi – niezależnie od jego religii, kultury czy światopoglądu.

 

Celem Fundacji jest promowanie praktyki uważności poprzez pokazanie możliwości łączenia duchowości Zachodu i Wschodu, a szczególnie medytacji zen i mistyki.

 

Praktyka obecności, proponowana w ramach laickiej linii zen Pusta Chmura, jest  przystosowana  do codziennego życia współczesnego człowieka i daje możliwość doświadczenia wglądu w Rzeczywistość bez konieczności rezygnacji z życia rodzinnego i  zawodowego.

Kontynuując i rozwijając dorobek W.Jägera, Fundacja promuje uważne, świadome i odpowiedzialne życie oraz otwartość na drugiego człowieka, inne wyznania i kultury. Jednocześnie zwraca szczególną uwagę na integrację ciała, psychiki i ducha, jako istotnego elementu profilaktyki zdrowia psychicznego i fizycznego.

Więcej informacji na temat naszych działań oraz możliwości praktyki na www.pustachmura.org